[email protected] S.S.Axundov küçəsi, 1E Bakı Azərbaycan
Azərbaycanın özəl şirkəti Deftech, 24-26 sentyabr tarixlərində Bakıda keçirilən Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi (ADEX) 2024-də tandem pilotsuz uçuş aparatının (PUA) iki versiyasını, eləcə də inkişaf etdirdiyi dövrə vuran sursatlar ailəsini və onların əksəriyyətinin uçuş sınaqlarının görüntülərini təqdim edib.
Deftech şirkətinin həmtəsisçisi Anar İskəndərov Janes nəşrinə bildirib: “Biz artıq bir ildən çoxdur ki, bütün məhsullarımızla uçuşlar həyata keçiririk. Məqsədimiz 2025-ci ildə bazara təqdim edə biləcəyimiz bir məhsula sahib olmaqdır. Kütləvi istehsal üçün sifariş olduqda kadr potensialını artırmalıyıq.”

Deftech UAVs take to the skies
The Azerbaijani private company Deftech displayed two versions of its tandem unmanned aerial vehicle (UAV) at the Azerbaijan International Defence Exhibition (ADEX) 2024 show held in Baku from 24 to 26 September, as well as the family of loitering munitions it is developing and videos of most of them being flight tested.
“We've been flying for over a year now with all our products,” Deftech cofounder Anar Iskandarov told Janes . “We are aiming to have a product we can offer to market somewhere in 2025. For mass production we will need to build up manpower, once there is an order.”